Program 44. Međunarodnog festivala monodrame i pantomime

0
34
Program 44. Međunarodnog festivala monodrame i pantomime
Program 44. MFMP-a bogat i zanimljiv

O najboljoj predstavi odluku će doneti publika i stručni žiri, a koji ove godine čine: glumac Milan Caci Mihajiović; dramaturg Molina Udovički; i teatrolog Dragana Bošković.

44. Međunarodni festival monodrame i pantomime održaće se u Zemunu, od 27. do 30. juna, na sceni Pozorišta lutaka “Pinokio” (Bulevar maršala Tolbuhina 1). U takmičarskom programu je 11 predstava, a manifestaciju će svečano otvoriti glumica Elizabeta Đorevska. Poslednje večeri, pre dodele nagrada, van konkurencije biće izvedena monodrama “Ja, Isadora”.

SNEŽANA SAVIĆ: Monodrama o Jovanki Broz je veliki izazov

U okviru pratećeg programa, posetioci će moći da pogledaju reviju pozorišnih kostima (priredila kostimograf Aleksandra Pecić); biće promovisana knjiga “Antologija savremene srpske komedije”, koju je uredio Radomir Putnik; a zainteresovi mogu da odigraju šahovsku simultanku sa Alisom Marić.

PROGRAM 44. MEĐUNARODNOG FESTIVALA MONODRAME I PANTOMIME

Četvrtak 27. jun 19h – Revija pozorišnih kostima, priredila kostimograf Aleksandra Pecić (prateći program);
19,30h – Svečano otvaranje Festivala – Festival otvara dramska umetnica Elizabeta Đorevska;
20h – “Šta me snađe” (Srbija); autor teksta Nebojša Romčević; reditelj Branko Đurić Đuro; glumi Anđelka Prpić;
22h – “Pierrot” (Bugarska); autor teksta, reditelj i izvođač Aleksander Aliev;

Petak 28. jun 19h – “Ja sam ptica, ja sam sve!” (Srbija); autor teksta, reditelj i izvođač Katarina Orlandić;
20,20h – ” Gruzijske pantomimske novele ” Gruzijski državni teatar pantomime (Gruzija); autor teksta i reditelj Amiran Šalikašvili; izvođači Gigi Loria i salome Pališvili;
21,10h – “Život je loto” (Srbija); autor teksta i dramaturg Vladimir Đurđević; reditelj Bojana Lazić; izvođač i dramaturg Monika Romić;

Subota 29. jun / Stara Carinarnica (Kej Oslobođenja 32)
11h – Promocija knjige “Antologije savremene srpske komedije”, urednik Radomir Putnik;
12h – Šahovska simultanka sa Alisom Marić;

Subota 29. jun 19h – “Not the right leg” (Srbija); tekst je napisao autorski tim; reditelj Ana Popović; glumi Danka Sekulović;
20,10h – “Komušanje mozga” (Hrvatska); autor teksta, reditelj i izvođač Stojan Matavulj;
21,45h – “Svetozar treći” (Srbija); autor teksta Ljiljana Bralović; reditelj Mihailo Kostadinov; glumi Ivan Perković;

Nedelja 30. jun 19h – “Gosti” (Srbija); autor teksta Ronald Harvud; reditelj i izvođač Ivona Momirović;
20,10h – “Dar umetnosti pantomime” (Nemačka); autor teksta, reditelj i izvođač Volfgang Nojhauzen Nemo;
21,10h – “Šta ostaje posle zanosa?” (Srbija); autor teksta i reditelj Isidora Bjelica; glumi Jelica Brestovac,;
22,10h – “Ja, Isadora” (Srbija); autor i izvođač Kristina Šikanić; van konkurencije – u čast nagrađenih (prateći program);
23h – Dodela nagrada i svečano zatvaranje Festivala.